ՀՀ վարչապետին են ներկայացվել նախորդ տարի Պաշտպանության նախարարության կողմից իրականացված բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ,17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 17-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարություն՝ գերատեսչության 2022 թ. գործունեության հաշվետվությունը քննարկելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, խորհրդակցությանը մասնակցել են փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանը և Տիգրան Խաչատրյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Պատասխանատուները ներկայացրել են 2022 թվականին պաշտպանական գերատեսչության կողմից իրականացված բարեփոխումներն ու այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքները:

Prime Minister briefed on 2022 military reforms
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Defense Ministry on January 17 to discuss the ministry’s 2022 performance report.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, Chief of Staff of the Prime Minister’s Office Arayik Harutyunyan, Defense Minister Suren Papikyan, First Deputy Defense Minister and Chief of the General Staff of the Armed Forces Major-General Edward Asryan, Finance Minister Vahe Hovhannisyan, State Oversight Service Director Romanos Petrosyan, top commanders of the military and other officials participated in the consultation.
The officials briefed the Prime Minister on the reforms and works in other directions implemented by the defense ministry in 2022.