Արցախում հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից. Գեղամ Ստեփանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից՝ սննդի բացակայության պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը:
«Արցախի շրջափակման մեկ ամիս. ադրբեջանական ագրեսիվ պահվածքի հետևանքով հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից՝ սննդի պակասի պատճառով»,- գրել է Ստեփանյանը:
Արցախի ՄԻՊ-ը նաև հայտնել է, որ 41 մանկապարտեզ, 56 նախադպրոցական խումբ, 20 հիմնական կրթական հաստատություն փակ է:

В Арцахе тысячи детей, из-за нехватки питания, лишены возможности посещать учебные заведения: Омбудсмен Арцаха
Тысячи детей в Арцахе лишены возможности посещать учебные заведения из-за отсутствия питания. Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал Омбудсмен Республики Арцах Гегам Степанян.
«Месяц блокады Арцаха. В результате агрессивного поведения азербайджанцев тысячи детей лишены возможности посещать учебные заведения из-за нехватки питания», - написал ЗПЧ Арцаха.
Он сообщил, что закрыты 41 детский сад, 56 дошкольных групп, 20 основных общеобразовательных учреждений.