Արցախում հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից. Գեղամ Ստեփանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից՝ սննդի բացակայության պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը:
«Արցախի շրջափակման մեկ ամիս. ադրբեջանական ագրեսիվ պահվածքի հետևանքով հազարավոր երեխաներ զրկված են ուսումնական հաստատություններ հաճախելու հնարավորությունից՝ սննդի պակասի պատճառով»,- գրել է Ստեփանյանը:
Արցախի ՄԻՊ-ը նաև հայտնել է, որ 41 մանկապարտեզ, 56 նախադպրոցական խումբ, 20 հիմնական կրթական հաստատություն փակ է:

Thousands of children deprived of right to education due to Azeri blockade – ombudsman
STEPANAKERT, JANUARY 12, ARMENPRESS. Thousands of children are deprived of the opportunity to attend educational institutions in Artsakh because of the lack of food resulting from the Azeri blockade, the Artsakh Ombudsman Gegham Stepanyan said in a statement.
“One month of the blockade of Artsakh: thousands of children are deprived of the opportunity to attend educational institutions because of the lack of food as a result of the Azerbaijani aggressive behavior,” Stepanyan said.
He said that 41 kindergartens, 56 pre-school groups and 20 full-time educational institutions are closed.