Արցախի նախագահը նախարարներ է նշանակել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Համաձայն հրամանագրերի՝ Սրբուհի Արզումանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից և նշանակվել Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար:
Արամ Սարգսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարար:
Դավիթ Բաբայանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից:
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար է նշանակվել Սերգեյ Ղազարյանը՝ ազատվելով Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնից:
Արմեն Մանգասարյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար:
Նույն օրը նախագահը հաստատել է կառավարության որոշում Արմեն Մանգասարյանին Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահի պաշտոնից ազատելու մասին:
Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես վերապահվել են կոմիտեի նախագահի տեղակալ Իննա Իշխանյանին:

Президент Республики Арцах назначил министров
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал ряд указов. «Арменпресс» сообщили об этом в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах.
Согласно указу, Србуи Арзуманян освобождена с должности первого заместителя руководителя Аппарата президента Республики Арцах и назначена министром юстиции Республики Арцах.
Арам Саркисян назначен министром градостроительства Республики Арцах.
Давид Бабаян освобожден с должности исполняющего обязанности министра иностранных дел Республики Арцах.
Министром иностранных дел Республики Арцах назначен Сергей Казарян, освобожденный с должности постоянного представителя Республики Арцах в Республике Армения.
Армен Мангасарян назначен министром социального развития и миграции Республики Арцах.
В тот же день президент утвердил решение правительства об освобождении Армена Мангасаряна с должности председателя Комитета по жилищным вопросам Республики Арцах.
Обязанности председателя Комитета по жилищным вопросам Республики Арцах временно возложены на заместителя председателя комитета Инну Ишханян.