Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն Արցախում հրաձգային զենքից կրակահերթ է արձակել տրակտորի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանական զինուժը Մարտունու շրջանում խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունից։
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հունվարի 6-ին ժամը 13:35-ին Մարտունու շրջանի Հացի գյուղի բնակիչ Ի. Աբրահամյանը ոստիկանություն է դիմել, որ ժամը 13:00-ի սահմաններում Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում իր կողմից շահագործվող «Բելառուս 82-1» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զենքից կրակահերթ է արձակվել տրակտորի ուղղությանբ։

BREAKING: Azeri military opens fire at farmer in Nagorno Karabakh
YEREVAN, JANUARY 6, ARMENPRESS. A farmer working in his tractor in the village of Hatsi in Artsakh’s (Nagorno Karabakh) Martuni region came under Azeri small arms fire on January 6.
Nagorno Karabakh police said that the farmer – I. Abrahamyan, a resident of Hatsi village – contacted law enforcement agencies and said that around 13:00, January 6, while working in his Belarus 82-1 tractor in the fields known as Kaghnun Tak of Hatsi village, he came under automatic small arms fire from the adjacent Azerbaijani military position.