Մեր հայրենիքը նվաճել ցանկացողները եկել ու գնացել են, իսկ մենք հազարամյակներով ապրել ենք այս սուրբ հողի վրա, շարունակելու ենք ապրել. Արցախի պետնախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհավորել է արցախցիների Սուրբ Ծնունդը՝ շեշտելով, որ այս տարի Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնը չափազանց անսովոր պայմաններում են նշում Արցախում, սակայն հայ ժողովրդին հնարավոր չէ ընկճել դժվարություններով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Վարդանյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում:
Նա շեշտել է, որ ոչ մի շրջափակում, ոչ մի ճնշում, ոչ մի սպառնալիք ի զորու չէ կոտրել արցախցու ոգին, կամքը, հայրենի հողում ապրելու վճռականությունը:
«Մենք մեր պատմության մեջ շատ ավելի բարդ փուլեր ենք ունեցել: Մեր հայրենիքը նվաճել ցանկացողները եկել ու գնացել են, իսկ մենք հազարամյակներով ապրել ենք այս սուրբ հողի վրա ու շարունակելու ենք ապրել: Ցանկացած ծանր շրջան անցողիկ է, մնայուն են մեր արժեքները, մեր ժառանգությունը, մեր հավատը: Սիրելի՛ արցախցիներ, շնորհավոր Սուրբ Ծնունդ: Քրիստոս ծնավ և հայտնեցավ»,-ընդգծել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Завоеватели приходили и уходили, а мы тысячелетиями жили и будем жить на этой святой земле. Госминистр Арцаха
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян поздравил народ Арцаха с Рождеством, подчеркнув, что в этом году Рождество и Крещение празднуются в Арцахе в чрезвычайно необычных условиях, но армянский народ не может быть подавлен трудностями.
Как передает Арменпресс, об этом Варданян написал на своей официальной странице в Facebook.
Он подчеркнул, что никакая блокада, никакое давление, никакая угроза не могут сломить дух, волю, решимость арцахцев жить на родной земле.
"В нашей истории были и более сложные этапы. Те, кто хотят завоевать нашу родину, приходили и уходили, а мы жили на этой святой земле тысячи лет и будем жить дальше. Любой сложный период – это преходящее, а наши ценности, наше наследие, наша вера неизменны. Дорогие жители Арцаха, с Рождеством! Благословенно Рождество и Богоявление Христово!", - подчеркнул Рубен Варданян.