ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախումբը շարունակվում է առաջադրանքների կատարումը:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ կայքում տեղադրված հաղորդագրությունում:
«Զորախմբի հրամանատարությունը շարունակում է բանակցությունները հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ՝ Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով (Լաչինի միջանցք – խմբ.) երթևեկությունը վերականգնելու հարցով»,-ասվում է հաղորդագրությունում:
Երեսուն դիտակետերում ՌԴ խաղաղապահները շուրջօրյա վերահսկում են իրավիճակը և հրադադարի ռեժիմի պահպանումը:
Նախորդող օրը պարեկություն է իրականացվել Մարտունու, Մարտակերտի և Շուշիի շրջաններում:
2022թ. դեկտեմբերի 12-ից ադրբեջանցի «բնապահպանները» փակել են Լաչինի միջանցքը` շրջափակման մեջ պահելով Արցախի Հանրապետության բնակչությունը:

The command of the Russian peacekeepers continues negotiations on restoring traffic through the Lachin Corridor
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. The peacekeeping contingent of the Russian Federation carrying out a mission in Nagorno-Karabakh continues to perform its tasks, ARMENPRESS reports the Ministry of Defense of the Russian Federation said in a message.
"The command of the force continues negotiations with the Armenian and Azerbaijani sides on the issue of restoring traffic on the Stepanakert-Goris road (Lachin Corridor - ed.)," the message says.
Russian peacekeepers monitor the situation and the maintenance of the ceasefire regime around the clock in thirty observation posts.
Since December 12, 2022, Azerbaijan keeps the only road connecting Artsakh to the world, the Lachin Corridor, closed, citing false environmental reasons.