Արցախի նախագահն ուժային կառույցների ղեկավարների հետ քննարկել է Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով երկրում ստեղծված իրավիճակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 30-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով երկրում ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև ոչ աշխատանքային օրերին հանրապետությունում կարգուկանոնի պահպանման հետ կապված հարցեր:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը հանձնարարել է պատկան մարմիններին շարունակել կատարել իրենց պարտականությունների ուժեղացված ռեժիմով:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են պետնախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը:

President Harutyunyan held a working consultation with the participation of the heads of law enforcement agencies
YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. On December 30, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan held a working consultation with the participation of the heads of law enforcement agencies, ARMENPRESS was infomred from the Office of the President of Artsakh.
The situation in the country in the aftermath of the blockade of the Lachin Corridor, as well as
issues related to maintaining order in the republic on non-working days, were discussed during the consultation.
In that context, the Head of the State instructed the relevant structures to continue performing their duties in a heavy security mode.
Minister of State, Head of the Operational Headquarter Ruben Vardanyan, Secretary of the Security Council Vitali Balasanyan, Head of the Office of the Artsakh Republic President Karen Shahramanyan participated in the consultation.