Արցախի նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների և գյուղատնտեսության նախարարներ նշանակելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ,29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 29-ին հաստատել է Կառավարության որոշումը Սուրեն Արմավիրի Գալստյանին Արցախի Հանրապետության կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահի պաշտոնից ազատելու մասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, նույն օրը Արայիկ Հարությունյանը ստորագրել է հրամանագրեր, որոնց համաձայն՝ Սուրեն Գալստյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար, իսկ Հրանտ Կամոյի Սաֆարյանը՝ գյուղատնտեսության նախարար:
Մինչ այս Հրանտ Սաֆարյանը զբաղեցնում էր Արցախի գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:

Президент Арцаха назначил министров территориального управления и инфраструктуры и сельского хозяйств
ЕРЕВАН, 29 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. 29 декабря Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подтвердил решение правительства об освобождении Сурена Армавировича Галстяна от должности председателя Комитета кадастра и управления государственным имуществом Республики Арцах.
Как сообщили «Арменпресс» в аппарате президента, в тот же день Араик Арутюнян подписал указы, согласно которым Сурен Галстян назначен министром территориального управления и инфраструктур Республики Арцах, а Грант Камоевич Сафарян - министром сельского хозяйства.
До этого Грант Сафарян занимал должность генерального директора Фонда поддержки села и сельского хозяйства Арцаха.