Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ,28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 28-ին ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էր նաև Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակում ներքին և արտաքին անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Տեղի ունեցած շահագրգիռ քննարկումից հետո նախագահ Հարությունյանը ներկաներին մի շարք հանձնարարականներ է տվել դրանց համալիր լուծման ուղղությամբ:

Президент Арцаха созвал совещание с участием руководителей силовых структур
ЕРЕВАН, 28 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. 28 декабря Президент Республики Арцах Араик Арутюнян созвал совещание с участием руководителей силовых структур, в котором также принял участие секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян.
Как сообщили «Арменпресс»в аппарате президента Арцаха, в ситуации, сложившейся в республике в результате блокады Азербайджаном Лачинского коридора, обсуждался широкий круг вопросов, связанных с внутренней и внешней безопасностью.
После состоявшейся интересной дискуссии Президент Арутюнян дал собравшимся ряд поручений для их комплексного решения.