Արցախի պետնախարարը պարենային անվտանգության հարցեր է քննարկել առաքող  և արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը հանդիպել է առաքող և արտադրող ընկերությունների ղեկավարների հետ՝ տեղեկանալու Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակում նրանց խնդիրների մասին, ինչպես նաև՝ քննարկելու պարենային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են պետական նախարարի աշխատակազմից, խորհրդակցության մասնակիցները հավաստիացրել են, որ շրջափակման իրավիճակում իրենց համար առաջնային է հանրային ու պետական շահը, և պատրաստակամություն են հայտնել Կառավարության հետ համագործակցված աշխատել՝ ճգնաժամին միասնաբար դիմակայելու համար:
Գործարարներն առաջարկել են նաև անհրաժեշտության դեպքում դիտարկել իրենց տնօրինության տակ գտնվող ենթակառուցվածքների օգտագործման հնարավորությունը՝ առկա պաշարները պահպանելու և համաչափ բաշխելու հարցում:
Ռուբեն Վարդանյանը ողջունելի է համարել նրանց մոտեցումն ու դիրքորոշումը՝ ընդգծելով այս բարդ իրավիճակումառկա խնդիրների քննարկման և համատեղ լուծումներ գտնելու կարևորությունը:

Госминистр Арцаха обсудил вопросы продовольственной безопасности с представителями компаний-поставщиков и производителей
ЕРЕВАН, 27 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян встретился с руководителями компаний-поставщиков и производителей, чтобы узнать об их проблемах в ситуации, созданной блокадой Арцаха со стороны Азербайджана, а также обсудить ряд вопросов, связанных с продовольственной безопасностью.
Как сообщили «Арменпресс» в аппарате госминистра, участники встречи заверили, что в ситуации блокады приоритетом для них являются общественные и государственные интересы, и выразили готовность работать в сотрудничестве с правительством, чтобы вместе противостоять кризису. .
Бизнесмены также предложили при необходимости рассмотреть возможность использования находящейся в их управлении инфраструктуры для сохранения и пропорционального распределения имеющихся запасов.
Рубен Варданян счел их подход и позицию приветствуемыми, подчеркнув важность обсуждения проблем в этой непростой ситуации и поиска совместных решений.