Կարմիր Խաչի միջնորդությամբ Արցախ հասցված դեղորայքը կբավարարի 10 օրվա պահանջարկը
ԵՐԵՎԱՆ,27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախի հասցված դեղորայքը կբավարարի 10 օրվա պահանջարկը: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի Առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ դեկտեմբերի 25-ին 10 տոննա հումանիտար բեռ՝ դեղորայք, մանկական կեր, բուժօգնության համար նախատեսված պարագաներ, հասցվել է Արցախ։ Դեղորայքը բաշխվելու է Հանրապետության բուժհաստատություններին՝ բավարարելով 10 օրվա պահանջարկը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Արցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը բարձր է գնահատում Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում Կարմի Խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունն ու արդյունավետ համագործակցությունը։

Medications transported to Artsakh through ICRC mediation is enough for ten days, says healthcare ministry
YEREVAN, DECEMBER 27, ARMENPRESS. The medications transported to Artsakh at the mediation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) are enough for ten days, the Ministry of Healthcare of Artsakh said in a statement.
“At the mediation of the International Committee of the Red Cross, 10 tons of humanitarian cargo including medications, baby food, other medical items were transported to Artsakh. The medications will be distributed among hospitals and will meet the demand of ten days,” the ministry said. It added that it highly appreciates the ICRC’s support and effective cooperation during the humanitarian crisis in Artsakh.