Շրջափակված Արցախի մանուկների համար Ստեփանակերտի Օղակաձև պուրակում կազմակերպվել է տոնածառի լույսերը վառելու արարողություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շրջափակման մեջ գտնվող արցախցի երեխաներին ամանորյա տրամադրությունից չզրկելու համար դեկտեմբերի 23-ին, Ստեփանակերտի Ստ. Շահումյանի անվան Օղակաձև պուրակում տեղի է ունեցել տոնածառի լույսերը վառելու արարողություն:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ կազմակերպված միջոցառմանը մշակութային ծրագրով են ներկայացել Ստեփանակերտի արվեստի կրթօջախների սաները:
Այնուհետև արցախցի մանուկներին մոտեցող Ամանորի առթիվ շնորհավորել և խաղաղություն են բարեմաղթել Ձմեռ պապը, մուլտֆիլմերի ու հեքիաթների հերոսներ:

Для оказавшихся в блокаде детей Арцаха в Степанакерте состоялась церемония зажжения праздничных огней на елке
Для того чтобы не лишить оказавшихся в блокаде детей Арцаха новогоднего настроения, 23 декабря в Кольцевом парке имени Шаумяна города Степанакерта состоялась церемония зажжения праздничных огней на елке.
Как сообщает корр. Арменпресс, на мероприятии, организованном по инициативе мэрии Степанакерта, учащиеся степанакертских школ искусств представили культурную программу.
Затем Дед Мороз, герои мультфильмов и сказок пожелали мира арцахским детям, поздравив их с наступающим Новым годом.