ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականին է ներկայացրել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը դեկտեմբերի 22-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից, Արմեն Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ, ինչի շրջանակներում զրուցակիցներն ընդգծել են իրադրության շուտափույթ հանգուցալուծման կարևորությունը և խաղաղության բանակցությունների շուրջ աշխատանքների շարունակումը:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան և կարևորել դրա շարունակականությունը:

Секретарь Совбеза Армении провел телефонный разговор с советником президента США по национальной безопасности
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 22 декабря провел телефонный разговор с советником президента США Джо Байдена по национальной безопасности Джейком Салливаном.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата Совбеза Армении, Армен Григорян подробно представил кризисную ситуацию, которая сложилась вследствие блокады Азербайджаном Лачинского коридора. Собеседники подчеркнули важность скорейшего разрешения ситуации и продолжения работы по мирным переговорам.
Стороны высоко оценили динамику стабильного развития двусторонних отношений Армения-США и подчеркнули важность их продолжения.