Տեղի է ունեցել Ներդրումային կոմիտեի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Ներդրումային կոմիտեի երրորդ նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ներկայացվել են տրանսպորտային ենթակառուցվածքների բարելավման, երկաթուղու զարգացման, Արենի և հարակից 9 գյուղերի ժառանգության վերականգնման ու զարգացման, տրանսպորտային լոգիստիկ կենտրոնի հիմնման վերաբերյալ ներդրումային նախագծեր:
Ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ քննարկում, մասնավորապես, նախագծերի իրականացման հնարավորությունների, արդյունավետության, ներդրումային արժեքների գնահատման, ակնկալվող արդյունքների և այլ հարցերի շուրջ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է տարբեր ոլորտներում ներդրումային կապիտալ ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը, ինչը կնպաստի ենթակառուցվածքների բարելավմանը, համայնքների զարգացմանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը և այլ խնդիրների լուծմանը: Վարչապետը հանձնարարել է ընդհանուր առմամբ հավանության արժանացած նախագծերի շուրջ իրականացնել խորացված ուսումնասիրություններ և ծրագրերի նախագծերը բերել վերջնական տեսքի:

Под председательством премьер-министра Пашиняна состоялось заседание Инвестиционного комитета
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось третье заседание Инвестиционного комитета.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, были представлены инвестиционные проекты, связанные с улучшением транспортной инфраструктуры, развитием железной дороги, восстановлением и развитием наследия Арени и 9 соседних сел, созданием транспортно-логистического центра.
Состоялось заинтересованное обсуждение идей, в частности, были затронуты вопросы, касающиеся возможностей реализации проектов, эффективности, оценке инвестиционной стоимости, ожидаемых результатов и др.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность эффективной реализации капитальных инвестиционных программ в различных сферах, что будет способствовать улучшению инфраструктуры, развитию общин, повышению качества предоставляемых гражданам услуг и решению других проблем. Премьер-министр поручил провести углубленное изучение проектов, которые в целом удостоились одобрения, и привести планы проектов в окончательный вид.