ԱՀ նախագահի մոտ ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության կառավարությունից հայտնում են, որ նախագահի մոտ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 16-ին ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ ռազմաքաղաքական իրադրությունը և շրջափակման հետևանքով երկրում ստեղծված իրավիճակը, դրա հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԱՀ ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը և պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը:

Президент Республики Арцах провел расширенное рабочее совещание
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 16 декабря провел расширенное рабочее совещание, в котором приняли участие представители политических партий, представленных в Национальном собрании Республики Арцах.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены военно-политическая обстановка вокруг Республики Арцах, а также сложившаяся в стране в результате блокады Республики Арцах ситуация и шаги по ее преодолению.
Во встрече приняли участие секретарь Совета безопасности Виталий Баласанян и государственный министр, руководитель оперативного штаба Рубен Варданян.