Ռուբեն Վարդանյանը Ստեփանակերտում հանրահավաք է հրավիրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 15:00-ին Ստեփանակերտում հանրահավաք է հրավիրել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ռուբեն Վարդանյանն այս մասին հայտնեց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ընթացքում: «Այս 4 օրերը, որ մենք անցկացրեցինք այս իրավիճակում, մեզ բոլորիս թույլ տվեց հասկանալ, որ մենք միասնական ենք: Դրա համար մենք վաղը հայտարարում ենք հանրահավաք, որը կանցկացնենք Ստեփանակերտում, ժամը 15:00-ին: Կոչ եմ անում բոլորին մասնակցել հանրահավաքին, որպեսզի ցույց տանք մեր ուժը, մեր միասնականությունը, ցույց տանք, որ Արցախը մեծ ուժ է»,- ասաց Վարդանյանը:
Նա հավելեց՝ հասկանում է, որ դեռևս ոչինչ չի ավարտվել, և դեռևս երկար ճանապարհ կա անցնելու՝ Արցախի անկախության, անվտանգության, զարգացման ծրագիրը իրականացնելու առումով: «Բայց մենք չենք կարող հաղթանակի հասնել, եթե ազնիվ ու արդար չլինենք միմյանց հետ: Բոլոր նրանք, ովքեր հույս ունեն, որ ինչ-որ հատուկ պայմաններ են լինելու իրենց համար, այդ հույսը պետք է կտրեն»,- ասաց Վարդանյանը:

Artsakh State Minister announces rally to be convened in Stepanakert on Dec 17
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARMENPRESS. State Minister of Artsakh Ruben Vardanyan initiated a rally which will take place in Stepanakert on December 17, at 15:00.
“These 4 days, which we passed in this situation, enabled us all to understand that we are united. Therefore, we are announcing a rally for tomorrow which we willbe held in Stepanakert at 15:00. I call on everyone to participate in the rally in order to show our strength, our unity and show that Artsakh is a big power”, he said live on social media.
Vardanyan said he understands that there is still a long path to pass for implementing Artsakh’s independence, security and development program. “But we cannot reach victory if we are not honest and fair to each other. All those who hope that there will be some special conditions for them should give up that hope”, the State Minister said.