Հայ դատի Կենտրոնական խորհրդի ներկայացուցիչները հանդիպել են Արցախի Կառավարության ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նկատմամբ ադրբեջանական ցեղասպան քաղաքականության հերթական դրսևորումների արդյունքում ստեղծված իրավիճակը քննարկելու և Արցախի հանդեպ միջազգային զորակցություն ապահովելու համար 2022 թ․ դեկտեմբերի 13-ի երեկոյան, Հայաստանում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունում տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության կառավարության և ՀՅԴ Հայ դատի Կենտրոնական խորհրդի ներկայացուցիչների հանդիպումը։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ Դատի կենտրոնական գրասենյակից, նշելով, որ Արցախի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչները ներկայացրել են ստեղծված իրավիճակը, հումանիտար ճգնաժամի իրական վտանգը և ադրբեջանական՝ էթնիկ զտում և հայրենազրկում հետապնդող քաղաքականության վերջին դրսևորումները։ ՀՅԴ Հայ դատի համակարգի ներկայացուցիչները տեղեկություններ են փոխանցել Հայ դատի աշխարհասփյուռ ցանցի կողմից ձեռնարկված և նախատեսվող միջոցառումների, ինչպես նաև՝ գործունեության հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվել է ստեղծված ծանր իրավիճակում համազգային ջանքերի կենտրոնացման և համատեղ աշխատանքով մեր ժողովրդի առջև ծառացած գոյութենական մարտահրավերի հաղթահարման կարևորությունը։

YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. In the evening of December 13, 2022, the representatives of the Armenian National Committee-International met with the representatives of the government of Artsakh in the Office of the Permanent Representative of Artsakh to Armenia, to discuss the current situation resulting from Azerbaijan’s genocidal policy against Artsakh and ensure an international support for Stepanakert, the ANC-International said.
The Artsakh government representatives presented the current situation, the real danger of humanitarian crisis and the latest demonstrations of the Azerbaijani policy pursuing ethnic cleansing and emptying Armenians from Artsakh.
The ANC representatives in their turn informed about the measures taken and to be taken by the Armenian National Committees worldwide, as well as about the main directions of their activities.
Both sides emphasized the importance of uniting of national efforts in this situation and overcoming the existential challenges facing the people with a joint work.