ՌԴ խաղաղապահ զորակազմից հայտնում են միջադեպեր չգրանցվելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 12-ին, Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում հրադադարի խախտման միջադեպեր չեն գրանցվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին նշվում է ՌԴ ՊՆ կայքում: Նշվում է, որ պարեկություն է իրականացվել երեք ուղղություններով՝ Մարտակերտի, Մարտունու շրջաններում և Լաչինի միջանցքում:
Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Դրա հետևանքով ընդհատվել է Շուշիի շրջանի Լիսագոր, Մեծ շեն, Հին շեն և Եղցահող գյուղերի տրանսպորտային կապը մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հետ։ Ինչպես հայտնել էին Արցախի ներքին գործերի նախարարությունից, Արցախը ՀՀ և աշխարհի հետ կապող կյանքի միակ ճանապարհն արդեն 9 ժամ է շարունակում է փակ մնալ:

Russian peacekeepers inform that no incidents occurred in the zone of their responsibility
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. On December 12, there were no incidents of ceasefire violation in the zone of responsibility of Russian peacekeepers carrying out a mission in Nagorno Karabakh, ARMENPRESS reports, the website of the Ministry of Defense of the Russian Federation informs. It is noted that patrols were carried out in three directions: in the regions of Martakert, Martunu and in the Lachin corridor.
A group of Azerbaijanis in civilian clothes closed the Stepanakert-Goris highway again at 10:30 this morning. As a result, the transport connection of Lisagor, Mets shen, Hin shen and Yeghtsahogh villages of Shushi region with the capital Stepanakert was interrupted. As reported by Artsakh Ministry of Internal Affairs, the only way of life connecting Artsakh with Armenia and the world has been closed for 9 hours.