ՌԴ խաղաղապահ զորակազմից հայտնում են միջադեպեր չգրանցվելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 12-ին, Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում հրադադարի խախտման միջադեպեր չեն գրանցվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին նշվում է ՌԴ ՊՆ կայքում: Նշվում է, որ պարեկություն է իրականացվել երեք ուղղություններով՝ Մարտակերտի, Մարտունու շրջաններում և Լաչինի միջանցքում:
Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Դրա հետևանքով ընդհատվել է Շուշիի շրջանի Լիսագոր, Մեծ շեն, Հին շեն և Եղցահող գյուղերի տրանսպորտային կապը մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հետ։ Ինչպես հայտնել էին Արցախի ներքին գործերի նախարարությունից, Արցախը ՀՀ և աշխարհի հետ կապող կյանքի միակ ճանապարհն արդեն 9 ժամ է շարունակում է փակ մնալ:

Российским миротворческим контингентом не зафиксировано нарушений в Арцахе
Осуществлено сопровождение двух автомобильных колонн Азербайджанской Республики по маршруту МАДАГИЗ – ГЕТАВАН - ВАНК и обратно.
Обеспечено сопровождение паломников в монастыри Амарас и Гандзасар.
Всего с 23 ноября 2020 г. инженерно-саперными группами российского миротворческого контингента от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2498,4 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26762 взрывоопасных предмета.
Напомним, что утром в 10:30 группа азербайджанцев в штатском перекрыла трассу Степанакерт-Горис, якобы по экологическим причинам. В результате было прервано сообщение между селами Лисагор, Мец Шен, Хин Шен и Ехцаох Шушинского района со столицей Степанакертом. Как сообщило МВД Арцаха, единственный путь, связывающий Арцах с Арменией и миром, продолжает оставаться закрытым уже на протяжении 9 часов.