Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է մնալ երկկողմանի փակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է մնալ երկկողմանի փակ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը:
«Ադրբեջանական կողմը կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական կոնվենցիաներով նախատեսված նորմերը, հերթական անգամ ոտնահարում է արցախահայության հիմնարար իրավունքներն ու ազատությունները։
Այս պահին Լիսագոր-Շուշի և Ստեփանակերտ-Շուշի ավտոճանապարհին 100-ավոր քաղաքացիներ մնացել են ճանապարհին, որը փակ է առավոտյան ժամը 10։30-ից` բնապահպանական պատճառաբանություններով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Межгосударственная автодорога, связывающая Арцах с Арменией, остается двусторонне закрытой
Межгосударственная автодорога, соединяющая Арцах с Арменией, остается закрытой в оба направления. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила Полиция МВД Арцаха.
«Азербайджанская сторона, грубо нарушив нормы, предусмотренные международными гуманитарными конвенциями, в очередной раз нарушила основные права и свободы армян Арцаха.
На данный момент на автодороге Лисагор-Шуши и Степанакерт-Шуши, которая перекрыта с 10:30 утра, якобы, по экологическим причинам, остались сотни граждан», - говорится в сообщении.