Արցախի նախագահը հանդիպել է Մարսելի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 9-ին հանդիպել է Մարսելի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, հանդիպումը, որը կազմակերպել էր Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) Մարսելի տեղական կառույցը, տեղի է ունեցել Մարսելի Սրբոց Թարգմանչաց առաքելական մայր եկեղեցու վարչական կենտրոնում:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Մարսելի հայ համայնքին մշտապես Արցախի կողքին լինելու համար, նշելով, որ ֆրանսահայերն առանցքային դերակատարություն ունեն ֆրանսիական իշխանությունների հետ կապերի զարգացման հարցում:
Նախագահ Հարությունյանը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել Արցախում տիրող իրավիճակը, սոցիալ-տնտեսական կարիքները, ինչպես նաև այն ծրագրերը, որոնք ուղղված են պատերազմի հետևանքով բռնի տեղահանված անձանց, ենթակառուցվածքային ռազմավարական խնդիրների լուծմանը, բնակչության բնականոն կենսագործունեության համար բավարար պայմանների ստեղծմանը:

YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. The President of Artsakh (Nagorno Karabakh) Arayik Harutyunyan met with the Armenian community of Marseille on December 9 during his visit to France.
The meeting took place at the administrative center of the Churchof the HolyTranslators Armenian Apostolic Church, organized by the Marseille chapter of CCAF, the Coordinating Council of Armenian Organizations inFrance.
President Harutyunyan thanked the Armenian community of Marseille for always supporting Artsakh and noted that French-Armenians have a key role in developing ties with the French authorities.
The President talked about the current situation in Artsakh, the social-economic needs, as well as the programs for resolving the strategic infrastructure issues, resolving the issue of the forcibly displaced persons and creating sufficient conditions for the vitality of the population.