ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահին և փոխնախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանին և փոխնախագահ, վարչապետ շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումին՝ ազգային տոնի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄԷ նախագահին ուղղված ուղերձում նշված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների անկախության 51-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Անցած հինգ տասնամյակները նշանավորվում են Ձեր երկրի և ժողովրդի տքնաջան աշխատանքով, ինչը հնարավոր դարձրեց Միացյալ Էմիրությունների տպավորիչ ձեռքբերումներն ու առաջընթացը: Բարձր եմ գնահատում Ձեր ջանքերը՝ ուղղված աշխարհում խաղաղ համակեցության պահպանմանը և կայուն զարգացման մթնոլորտ ստեղծելուն:
Խորապես արժևորում եմ Հայաստանի և Միացյալ Էմիրությունների միջև առկա բարեկամական, օրեցօր զարգացող հարաբերությունները և վճռական եմ նպաստելու դրանց էլ ավելի խորացմանը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և զարգացում:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ վսեմություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը»:
ԱՄԷ փոխնախագահին ուղղված ուղերձում ասված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Արաբական Միացյալ Էմիրությունները գալիք տարիներին ևս շարունակելու է առաջընթացի և բարգավաճման իր հաստատակամ ուղին:
Բարձր եմ գնահատում մեր երկրների ավանդական, ջերմ հարաբերությունները և վստահ եմ, որ դրանք հիմք կդառնան մեր երկրների միջև առկա ներուժի լիարժեք իրացման համար:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Премьер-министр РА поздравил президента и вице-президента ОАЭ с национальным праздником
Премьер-министр РА Никол Пашинян по случаю национального праздника направил президенту Объединенных Арабских Эмиратов шейху Мохаммеду бин Зайеду Аль Нахайяну и вице-президенту, премьер-министру Шейху Мохаммеду бин Рашиду аль Мактуму поздравительные послания.
Как передает «Арменпресс», в послании, адресованном президенту ОАЭ, говорится:
От имени народа Армении и от себя лично от всего сердца поздравляю Вас с 51-й годовщиной независимости Объединенных Арабских Эмиратов!
Прошедшие пять десятилетий отмечены кропотливой работой Вашей страны и народа, которая сделала возможными впечатляющие достижения и прогресс Объединенных Эмиратов.
Высоко ценю существующие между Арменией и Объединенными Эмиратами дружественные, развивающиеся изо дня в день отношения и полон решимости способствовать их большему расширению.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Объединенных Арабских Эмиратов - прочного мира и развития.
Ваше Превосходительство, пожалуйста, примите заверения в моем глубоком уважении».
В послании вице-президенту ОАЭ говорится:
От имени народа Армении и от себя лично поздравляю Вас с национальным праздником Объединенных Арабских Эмиратов - Днем Независимости!
Уверен, что Объединенные Арабские Эмираты и в ближайшие годы продолжат свой уверенный путь прогресса и процветания.
Высоко ценю традиционные, теплые отношения между нашими странами и уверен, что они станут основой для полноценной реализации имеющегося между нашими странами потенциала.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Объединенных Арабских Эмиратов - мира и благоденствия.