Կայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի առցանց նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ առցանց նիստը: Այն վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, հանձնաժողովի անդամները քննարկել են «Կենսաբանական (մանրէաբանական) եւ տոքսինային զենքի մշակման անթույլատրելիության մասին» ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի հայտարարության նախագիծը:
Հակոբ Արշակյանը հիշեցրել է, որ հանձնաժողովի՝ նոյեմբերի 24-ին կայացած նիստում փաստաթղթի վերաբերյալ ներկայացվել էին առարկություններ, որից հետո աշխատանքային ընթացակարգով քննարկվել ու ընդունվել են բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները: Քննարկումների արդյունքում հայտարարության նախագիծն արժանացել է հանձնաժողովի հավանությանը:

Состоялось онлайн-заседание постоянной комиссии ПА ОДКБ по политическим вопросам и международному сотрудничеству
29 ноября состоялось внеочередное онлайн-заседание постоянной комиссии по политическим вопросам и международному сотрудничеству Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности. Его провел заместитель председателя Национального собрания Армении Акоп Аршакян.
Как сообщили «Арменпресс» в НС РА, члены комиссии обсудили проект заявления Парламентской ассамблеи ОДКБ «О недопустимости разработки биологического (микробиологического) и токсичного оружия».
Акоп Аршакян напомнил, что возражения против документа были представлены на заседании комиссии 24 ноября, после чего все предложения и замечания были обсуждены и приняты в рабочем порядке. В результате обсуждений проект заявления комиссией был одобрен.