Կայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի առցանց նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ առցանց նիստը: Այն վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, հանձնաժողովի անդամները քննարկել են «Կենսաբանական (մանրէաբանական) եւ տոքսինային զենքի մշակման անթույլատրելիության մասին» ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի հայտարարության նախագիծը:
Հակոբ Արշակյանը հիշեցրել է, որ հանձնաժողովի՝ նոյեմբերի 24-ին կայացած նիստում փաստաթղթի վերաբերյալ ներկայացվել էին առարկություններ, որից հետո աշխատանքային ընթացակարգով քննարկվել ու ընդունվել են բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները: Քննարկումների արդյունքում հայտարարության նախագիծն արժանացել է հանձնաժողովի հավանությանը:

CSTO PA Standing Committee on Political Issues and International Cooperation holds online session
YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. The CSTO Parliamentary Assembly’sStandingCommitteeonPoliticalIssues andInternational Cooperationheld an online emergency session on November 29.
The session was chaired by Vice Speaker of Parliament of Armenia Hakob Arshakyan, the Parliament’s press service said.
The Committee members discussed the draft statement of the CSTO PA “On the inadmissibility of the development of biological (microbiological) and toxin weapons”.
Hakob Arshakyan reminded that during the November 24th session of the Committee there were objections regarding the document, after which all proposals and recommendations were discussed and approved in a working procedure. As a result of the discussions the draft statement was approved by the Committee.