Արցախը կրակ չի բացել Ադրբեջանի կողմից օկուպացված տարածքներում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 28-ի ժամը 16։00-ից նոյեմբերի 29-ի ժամը 09։00-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

АО Арцаха не стреляла по позициям, расположенным на оккупированных Азербайджаном территориях: МО Арцаха
Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию. «Арменпресс» передает об этом со ссылкой на сообщение Министерства обороны Республики Арцах.
«Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение, что с 16:00 28 ноября до 09:00 29 ноября подразделения Сил обороны якобы вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Шушинского, Мартунского, Мартакертского и Аскеранского районов Республики Арцах. Это очередная дезинформация», - говорится в сообщении МО Арцаха.