Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. Արցախի ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով Ադրբեջանի կողմից տարածված հերթական ապատեղեկատվության մասին:
«Նոյեմբերի 22-ին՝ օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել այն մասին, թե իբր ժամը 09:17-14:48-ն ընկած ժամանակահատվածում, Պաշտպանության Բանակի ստորաբաժանումները տարբեր ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը և կրակ բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Արցախի ՊԲ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություն էր տարածել, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

Минобороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию
22 ноября во второй раз за сутки министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что якобы в период с 09:17 до 14:48 подразделения Армии обороны Арцаха нарушили режим прекращения огня в разных направлениях и открыли огонь по азербайджанским позициям. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Арцаха.
Ранее минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в период с 16:50 часов 21 ноября до 01:05 часов 22 ноября подразделения Армии обороны Арцаха вели огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунинского района Республики Арцах.