ՀՀ վարչապետը Շվեյցարիայի նախկին նախագահի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Շվեյցարիայի Համադաշնության նախկին նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեհյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ:
Վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, հայ-ադրբեջանական, ինչպես նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումներին:
Կարևորվել է տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:

YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with the former President of Switzerland Micheline Calmy-Rey, the Prime Minister’s Office said in a press release.
Pashinyan and Calmy-Rey exchanged ideas over the processes taking place in the South Caucasus, the Prime Minister’s Office said in a readout.
The Prime Minister presented Armenia’s positions regarding the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the Armenian-Azerbaijani relations and the Armenian-Turkish relations.
The implementation of consistent steps for strengthening stability and security in the region was highlighted.