Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու ծննդատանը լույս աշխարհ է եկել Երկիր մոլորակի 8 միլիարդերորդ մարդը
ԳԱՎԱՌ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու ծննդատանը, համաձայն ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամի կողմից հաստատված եւ հրապարակված տվյալների, լույս աշխարհ է եկել Երկիր մոլորակի 8 միլիարդերորդ մարդը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու ծննդատան տնօրեն Արթուր Հովհաննիսյանը, աշխարհի 8 միլիարդերորդ մարդը համարվող նորածին Արփին՝ Գեղարքունիքի մարզի Ծովինար գյուղի բնակիչներ Կարեն Զաքարյանի եւ Անի Քոչարյանի դուստրը, ծնվել է 2 կիլոգրամ 900 գրամ քաշով, 49 սանտիմետր հասակով, միանգամայն առողջ վիճակում։
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի Ծովինար գյուղի վարչական ղեկավար Արայիկ Թարփոշյանի տեղեկացմամբ՝ արդեն աշխարհի 8 միլիարդերորդ բնակիչ համարվող Արփիի հայրը զբաղված է արտագնա աշխատանքով, իսկ մայրը տնային տնտեսուհի է։ Արփին այս ընտանիքի երրորդ ու սպասված երեխան է: Առաջին երկու երեխաները տղաներ են։

В роддоме Мартуни в Гегаркуникской области родился 8-миллиардный житель планеты Земля
В Мартунинском роддоме Гегаркуникской области, согласно данным, утвержденным и опубликованным ЮНИСЕФ, на свет появился 8-миллиардный житель планеты Земля.
Как сообщил «Арменпресс» директор Мартунинского роддома Гегаркуникской области Артур Ованнисян, новорожденная Арпи зрегистрирована 8-миллиардным человеком мира. Она дочь жителей села Цовинар Гегаркуникской области Карена Закаряна и Ани Кочарян, совершенно здорова, родилась весом в 2 килограмма 900 граммов и ростом в 49 сантиметров.
По словам главы администрации села Цовинар общины Мартуни Гегаркуникской области Араика Тарпошяна, отец 8-миллиардной жительницы Земли Арпи работает за пределами страны, мать-домохозяйка. Арпи - третий и долгожданный ребенок в этой семье. Первые двое детей - мальчики.