Արցախում հերքել են Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած լուրը, թե ՊԲ ստորաբաժանումները կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչության տարածած լուրը, թե Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ։

В Арцахе опровергли дезинформацию МО Азербайджана, что подразделения Армии обороны стреляли по азербайджанским позициям
Министерство обороны Республики Арцах опровергло распространенную министерством обороны Азербайджана информацию, что подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций.
«Сообщение, что в ночь с 10 на 11 ноября подразделения Армии обороны открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Мартунского района Республики Арцах, распространенное министерством обороны Азербайджана, является очередной дезинформацией».