ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը նոյեմբերի 9-ին ընդունել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի Եվրոպայի և Ասիայի ծրագրերի տնօրեն Ջեյմս Ափլգեյթի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ Սրբուհի Գալյանը բարձր է գնահատել Բյուրոյի աջակցությունը ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման նպատակով արդյունավետ գործունեություն ծավալելու, ոլորտում առկա խնդիրները լուծելու, պատասխանատու ստորաբաժանման ներուժն ու գործիքակազմը հանրային շահերին ծառայեցնելու հարցում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԱՄՆ Պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի հետ շարունակական և արդյունավետ փոխգործակցության հեռանկարները:

Замгенпрокурора РА приняла главу Бюро по борьбе с международным оборотом наркотических веществ Госдепартамента США
Заместитель координатора Управления по конфискации незаконного имущества Генеральной прокуратуры РА Србуи Галян 9 ноября приняла делегацию во главе с директором программ Европы и Азии Бюро по борьбе с международным оборотом наркотических веществ и правоохранительной деятельности Госдепартамента США Джеймсом Эпплгейтом.
Как передает «Арменпресс», в прокуратуре сообщили, что Србуи Галян высоко оценила содействие Бюро в проведении эффективных мероприятий по конфискации имущества незаконного происхождения, решении существующих проблем в сфере, использовании потенциала и инструментов ответственного ведомства.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы продолжительного и эффективного сотрудничества между учреждениями.