Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվել է Արցախի պետական նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվել է Արցախի պետնախարար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արցախի նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արտակ Բեգլարյանն ազատվել է Արցախի պետնախարարի պաշտոնից:
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` փոփոխություն է կատարվել «Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի կողմից նախարարների գործունեության համակարգման մասին» Արցախի Հանրապետության նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարը համակարգելու է հետևյալ նախարարների գործունեությունը՝
1) առողջապահության նախարար.
2) արդարադատության նախարար.
3) արտաքին գործերի նախարար.
4) գյուղատնտեսության նախարար.
5) կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար.
6) սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար.
7) տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար.
8) քաղաքաշինության նախարար.
9) ֆինանսների և էկոնոմիկայինախարար:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել «Արցախի Հանրապետության կառավարության և պետական կառավարման այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգը սահմանելու մասին»Արցախի Հանրապետության նախագահիհրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարին վերապահված են նաև Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման հետևյալ մարմինների ղեկավարների գործունեության համակարգման գործառույթներ՝

STEPANAKERT, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. On November 4, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed a decree on releasing Artak Beglaryan from the position of the Minister of State, the Presidential Office said.
Ruben Vardanyan was appointed Minister of State.
According to another decree of the Head of the State, an amendment was made to the decree of the Artsakh Republic President "On Coordination of the Activities of Ministers by the Minister of State of the Artsakh Republic", according to which the Minister of State will coordinate the activities of the following ministers:
1) Minister of Healthcare
2) Minister of Justice
3) Minister of Foreign Affairs
4) Minister of Agriculture
5) Minister of Education, Science, Culture and Sports
6) Minister of Social Development and Migration
7) Minister of Territorial Administration and Infrastructure
8) Minister of Municipal Engineering
9) Minister of Finance and Economy.
Pursuant to another decree of the President signed on the same day, changes and amendments were made to the decree of the President "On Establishing the Procedure for Organizing the Activities of the Artsakh Republic Government and Other State Administration Bodies", according to which the Minister of State is also assigned the functions of coordinating the activities of the heads of the following state administration bodies of the Artsakh Republic: