Արցախի նախագահն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել, որին մասնակցում էին նաև խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումները և այդ համատեքստում՝ իշխանությունների հետագա անելիքները:
Խորհրդակցության որոշ մասնակիցներ ներկայացրել են իրենց կատարած աշխատանքներն այդ ուղղությամբ, ինչպես նաև՝ մտքեր են փոխանակվել կոնկրետ հարցերի շուրջ միասնական դիրքորոշումներ ձևավորելու վերաբերյալ:

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan chaired an enlarged working consultation, attended also by representatives of the parliamentary forces, his Office said.
The latest foreign political developments around Artsakh and the future actions of the authorities in this context were discussed.
Some participants of the consultation presented their activities done so far in this direction, as well as views were exchanged on forming common positions around concrete issues.