ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության 20-րդ համագումարի բարեհաջող անցկացման կապակցությամբ և իմ լավագույն բարեմաղթանքներն եմ հղում Ձեզ ՉԿԿ կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ։
Վստահ եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական դերը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կայուն առաջընթացի և բարեկամ չին ժողովրդի զարգացման ճանապարհին կշարունակի ամրապնդվել։
Մենք պատրաստակամ ենք ջանքեր գործադրելու Հայաստանի և Չինաստանի միջև հաստատված բազմաշերտ օրակարգի խորացման ուղղությամբ։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-չինական քաղաքական երկխոսությունը և հարստացնել մեր բազմադարյա բարեկամության պատմության էջերը նոր ձեռքբերումներով՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նորանոր հաջողություններ, արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание председателю КНР
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину в связи с его переизбранием на пост Генерального секретаря ЦК Коммунистической партии Китая. Как передает «Арменпресс», в сообщении говорится:
Горячо поздравляю Вас с успешным проведением XX съезда Коммунистической партии Китая и направляю Вам наилучшие пожелания в связи с переизбранием на пост Генерального секретаря ЦК КПК.
Уверен, что под Вашим руководством центральная роль Коммунистической партии Китая на пути неуклонного прогресса Китайской Народной Республики и развития дружественного китайского народа и впредь укрепляться будет.
Мы готовы приложить усилия для углубления многосторонней повестки, сложившейся между Арменией и Китаем. Уверен, что совместными усилиями нам удастся поднять армяно-китайский политический диалог на качественно новый уровень и обогатить страницы истории нашей многовековой дружбы новыми достижениями во благо двух наших дружественных народов.
Желаю Вам крепкого здоровья, новых успехов, плодотворной деятельности, а дружественному народу Китая мира и благополучия!».