ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության 20-րդ համագումարի բարեհաջող անցկացման կապակցությամբ և իմ լավագույն բարեմաղթանքներն եմ հղում Ձեզ ՉԿԿ կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ։
Վստահ եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական դերը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կայուն առաջընթացի և բարեկամ չին ժողովրդի զարգացման ճանապարհին կշարունակի ամրապնդվել։
Մենք պատրաստակամ ենք ջանքեր գործադրելու Հայաստանի և Չինաստանի միջև հաստատված բազմաշերտ օրակարգի խորացման ուղղությամբ։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-չինական քաղաքական երկխոսությունը և հարստացնել մեր բազմադարյա բարեկամության պատմության էջերը նոր ձեռքբերումներով՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նորանոր հաջողություններ, արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Armenian PM congratulates Xi Jinping on re-election as General Secretary of Communist Party of China
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to President of China Xi Jinping on his re-election as the General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of China, the PM’s Office said.
I warmly congratulate you on the successful holding of the 20th Congress of the Communist Party of China and address my best wishes to you on your re-election as General Secretary of the Central Committee of the Party.
I am confident that under your leadership the central role of the Chinese Communist Party on the path of sustainable progress of the People’s Republic of China and development of friendly Chinese people will continue to strengthen.
We are ready to make efforts to deepen the multilayered agenda between Armenia and China. I am sure that with joint efforts we will manage to raise the Armenian-Chinese political dialogue to a qualitatively new level and enrich the pages of the history of our centuries-old friendship with new achievements for the benefit of our two friendly peoples.
I wish you good health, new success and productive activity, and to the friendly people of China – peace and welfare”.