Արցախի ԱԳ նախարարն ու Ռուբեն Վարդանյանը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է բարերար, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից, նշելով, որ նույն օրը տեղի է ունեցել նաև Ռուբեն Վարդանյանի հանդիպում-քննարկումը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի աշխատակիցների հետ։
Քննարկվել է Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դավիթ Բաբայանը ողջունել է Ռուբեն Վարդանյանի՝ Արցախ տեղափոխվելու և Արցախի զարգացման ու զորացման գործում անմիջական մասնակցություն ունենալու որոշումը՝ ընդգծելով այդ որոշման կարևորությունը թե՛ քաղաքական, թե՛ բարոյական տեսանկյուններից։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ռուբեն Վարդանյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար և շեշտել այս բարդ շրջանում արցախակենտրոն մոտեցում և ազգային մտածելակերպ ունեցող գործիչների ակտիվ ներգրավվածության անհրաժեշտությունը։

Глава МИД Арцаха и Рубен Варданян обсудили вопросы урегулирования азербайджано-карабахского конфликта
19 октября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян принял благотворителя, общественного и политического деятеля Рубена Варданяна.
Об этом «Арменпресс» сообщили в МИД Арцаха, отметив, что в тот же день состоялась и встреча Рубена Варданяна с сотрудниками Аппарата МИД.
Был обсужден широкий круг вопросов, связанных с внешней политикой Арцаха, региональными процессами и урегулированием азербайджано-карабахского конфликта.
Давид Бабаян приветствовал решение Рубена Варданяна переехать в Арцах и принять непосредственное участие в развитии и укреплении Арцаха, подчеркнув важность этого решения как с политической, так и с моральной точек зрения.
Министр выразил признательность Рубену Варданяну за его постоянное содействие Арцаху и подчеркнул необходимость привлечения в этот сложный период деятелей с арцахоцентричным подходом и национальным мышлением.