ՀՀ պատվիրակությունը Մոսկվայում կմասնակցի ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության հանձնաժողովի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պատվիրակությունը` ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանի գլխավորությամբ, հոկտեմբերի 17-19-ը Մոսկվա կմեկնի ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` համապատասխան որոշումը ստորագրել է ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը։
Նշվում է, որ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարը գործուղման արդյունքները եռօրյա ժամկետում պետք է ներկայացնի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն:

Делегация РА примет участие в заседании комиссии ОДКБ по военно-экономическому сотрудничеству
Делегация  РА  примет участие  в  заседании  комиссии  ОДКБ  по  военно-экономическому  сотрудничеству
Делегация Армении во главе с заместителем министра высокотехнологичной промышленности РА Давидом Саакяном 17-19 октября будет находиться в Москве для участия в очередном заседании Межгосударственной комиссии ОДКБ по военно-экономическому сотрудничеству.
Как передаетАрменпресс, соответствующее постановление подписал вице-премьер РА Амбарцум Матевосян.
Отмечается, что министр высокотехнологичной промышленности РА должен в трехдневный срок представить результаты миссии в аппарат премьер-министра РА и в Министерство иностранных дел Республики Армения.