ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Պրահա
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 6-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Վարչապետի աշխատակազմից, Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցում են Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Վարչապետն այսօր կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին:
Այցի շրջանակում Պրահայում տեղի է ունենալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի քառակողմ հանդիպումը:
Նույն օրը նախատեսված է նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը:

Премьер-министр Армении с рабочим визитом прибыл в Прагу
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 6 октября с рабочим визитом прибыл в столицу Чехии Прагу. Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате премьер-министра, Никола Пашиняна сопровождают министр иностранных дел Арарат Мирзоян, вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян и другие должностные лица.
Премьер-министр сегодня примет участие в саммите Европейского политического сообщества.
В рамках визита в Праге состоится четырехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Франции Эммануэля Макрона, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В тот же день запланирована и встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.