Կարևոր է ուժ գտնել` վանելու հուսահատությունը, գործելու և արարելու հանուն անկախության. ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության 31-րդ տարեդարձի առթիվ՝ հատկապես կարևորելով ուժ գտնել` վանելու հուսահատությունը, գործելու եւ արարելու հանուն անկախության, հանուն ապագայի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1991 թ. սեպտեմբերի 21-ը Հայաստանի Հանրապետության անկախության միասնական երազանքի կատարման օրն է:
Անկախության համար պայքարածները, նրանց սերունդները եւ անկախ Հայաստանում ծնվածներն անցել եւ անցնում ենք բազում փորձությունների միջով:
Երախտիքի եւ շնորհակալության խոսքեր ենք հղում անկախության գաղափարին անմնացորդ հավատարիմ, բազում զրկանքներ եւ մարտահրավերներ կրած մեր եղբայրներին եւ քույրերին: Հարգանք եւ խոնարհում 31 տարվա ընթացքում հայրենիքի, անկախության, ինքնիշխանության համար իրենց կյանքը չխնայած քաջերին:
Մեր հայրենիքի համար այս օրերին, երբ ծանր կորուստներ ենք կրել, կարեւոր է ուժ գտնել` վանելու հուսահատությունը, գործելու եւ արարելու հանուն անկախության, հանուն ապագայի:

Важно найти в себе силыи побороть отчаяние, действовать и творить во имя независимости. Спикер НС РА
Важно найти в себе силыи  побороть отчаяние, действовать и творить во имя независимости. Спикер  НС РА
Председатель НС Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю 31-й годовщины независимости РА, особо подчеркнув важность того, чтобы найти в себе силы и оттолкнуть отчаяние, действовать и творить во имя независимости, во имя будущего.
Как передаетАрменпресс, в поздравительном послании председателя НС, в частности, говорится:
"Дорогие соотечественники, 21 сентября1991 года–день исполнения единой мечты о независимости Республики Армения.
Борющиеся за независимость, их потомки и рожденные в независимой Армении прошли и проходят через множество испытаний.
Шлем слова благодарности и благодарности нашим братьям и сестрам, неизменно верным идее независимости, претерпевшим немало лишений и испытаний.Уважение и низкий поклон смельчакам, не пожалевшим своей жизни за Родину, независимость и суверенитет в течение 31 года.
Для нашей Родины в эти дни, когда мы понесли тяжелые потери, важно найти силы, чтобы побороть отчаяние, действовать и творить во имя независимости, во имя будущего.
Поздравляю с провозглашением независимости Республики Армения, днем обретения нашей государственности".