ՀՀ վարչապետն ու ՌԴ փոխվարչապետը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վերջինս գլխավորում է ՌԴ պատվիրակությունը, որը Երևանում մասնակցում է Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 9-րդ համաժողովին, Հայ-ռուսական գործարար երկխոսությանը և Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահների հանդիպմանը:
Վարչապետը նշել է, որ չնայած ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով սահմանին լարվածության պահպանմանը՝ որոշում է կայացվել չհետաձգել միջոցառումները, որոնք ուղղված են Հայաստանի և ՌԴ-ի միջև տարբեր ուղղություններով համագործակցության հետագա զարգացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Երևանում անցկացվող համատեղ միջոցառումները կնպաստեն հետագա փոխգործակցության ընդլայնմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with the Deputy Prime Minister of Russia Alexey Overchuk.
Overchuk is heading a delegation to Armenia to participate in the 9th Armenian-Russian Inter-Regional Conference, the Armenian-Russian Business Dialogue and the meeting of the Co-Chairs of the Armenian-Russian Inter-Governmental Commission for Economic Cooperation, the Prime Minister’s Office said.
PM Pashinyan said that despite the ongoing tension on the border caused by the Azerbaijani aggression, a decision was made not to postpone the events which are aimed at development of cooperation between Armenia and Russia in various directions. The PM expressed hope that the joint events in Yerevan will contribute to expansion of partnership.