ՀՀ վարչապետն ու ՌԴ փոխվարչապետը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վերջինս գլխավորում է ՌԴ պատվիրակությունը, որը Երևանում մասնակցում է Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 9-րդ համաժողովին, Հայ-ռուսական գործարար երկխոսությանը և Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահների հանդիպմանը:
Վարչապետը նշել է, որ չնայած ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով սահմանին լարվածության պահպանմանը՝ որոշում է կայացվել չհետաձգել միջոցառումները, որոնք ուղղված են Հայաստանի և ՌԴ-ի միջև տարբեր ուղղություններով համագործակցության հետագա զարգացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Երևանում անցկացվող համատեղ միջոցառումները կնպաստեն հետագա փոխգործակցության ընդլայնմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Премьер-министр Армении и вице-премьер РФ обсудили вопросы двустороннего сотрудничества
Премьер-министр Никол Пашинян принял заместителя председателя правительства Российской Федерации Алексея Оверчука. Последний возглавляет делегацию РФ, которая прибыла в Ереван для участия в 9-м Армяно-российском межрегиональном форуме, Армяно-российском бизнес-диалоге и во встрече сопредседателей Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Российской Федерацией.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, премьер-министр отметил, что, несмотря на напряженность на границе в результате азербайджанской агрессии, принято решение не откладывать мероприятия, направленные на дальнейшее развитие сотрудничества между Арменией и РФ в различных направлениях. Никол Пашинян выразил надежду, что проведенные в Ереване совместные мероприятия будут способствовать дальнейшему расширению сотрудничества.
Собеседники обсудили армяно-российское сотрудничество и представляющие взаимный интерес другие вопросы.