ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է Լեռնային Ղարաբաղում իր առջև դրված խնդիրների կատարումը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
ՌԴ խաղաղապահների կողմից երեսուն դիտակետերում իրադրության շուրջօրյա մոնիթորինգ եւ կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն է իրականացվում:
Նշվում է, որ ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել: Պարեկային ծառայություն է իրականացվել Մարտակերտի և Մարտունու շրջաններում:
ՌԴ խաղաղապահների անվտանգությունն ապահովելու եւ հնարավոր միջադեպերը կանխելու նպատակով Ադրբեջանի եւ Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների հետ շարունակական փոխգործակցությունը պահպանվում է:

No violations in area of responsibility of Russian peacekeepers in Nagorno Karabakh
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. The Russian peacekeepers in Nagorno Karabakh said that no violations of the ceasefire were recorded in their area of responsibility.
In a statement released through the Russian Ministry of Defense website, the peacekeeping contingent said it continues 24/7 monitoring of the ceasefire in 30 checkpoints.
Patrol service was conducted in Martakert and Martuni regions.
The peacekeeping contingent added that it maintains partnership with the General Staffs of the Armenian and Azeri militaries to prevent possible incidents and ensure security.