Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով անհասցե կոչերից. Արցախի ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիվ գործողությունները, Հայաստանի սուվերեն տարածքի ռմբակոծությունները և ուժի կիրառումը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արցախի ԱԳՆ հայտարարության մեջ, մասնավորապես նշված է, որ այս գործողությունները հանդիսանում են հայատյացության և ցեղասպան քաղաքականության վառ դրսևորում, միջազգային իրավունքի և նորմերի կոպտագույն խախտում։
«Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով ամորֆ և անհասցե կոչերից ու գնահատականներից, կիրառել համապատասխան քայլեր ագրեսորի նկատմամբ։
Ցավակցում ենք բոլոր զոհերի հարազատներին, վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Artsakh calls on int’l community to condemn Azerbaijan’s aggression and refrain from untargeted appeals
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The Artsakh foreign ministry condemned Azerbaijan’s aggressive actions against Armenia.
“The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh strongly condemns the aggressive actions unleashed by Azerbaijan against the Republic of Armenia on September 13, the use of force and bombing of the sovereign territory of Armenia.
These actions are a clear manifestation of Armenophobia, genocidal policy and gross violation of international law and norms.
We call on the international community to strongly condemn the aggressive actions of Azerbaijan, refraining from amorphous and untargeted appeals and assessments, to take appropriate measures against the aggressor.
We offer our condolences to the relatives of all the victims and wish the injured speedy recovery,” the ministry said.