Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է միջազգային հանրության կողմից հասցեական ու համարժեք արձագանքի անհրաժեշտությունը Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 13-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով տեղակալ Քերըն Դոնֆրիդի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից «Արմենպրես»-ին հայտնում են, որ Արարատ Միրզոյանը Քերըն Դոնֆրիդին է ներկայացրել Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սեպտեմբերի 13-ի կեսգիշերին սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է Ադրբեջանի ագրեսիվ ու սադրիչ գործողություններին միջազգային հանրության կողմից հասցեական ու համարժեք արձագանքի անհրաժեշտությունը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը շեշտել է, որ հայկական կողմը ձեռնարկելու է հնարավոր բոլոր ջանքերը՝ ուղղված ադրբեջանական ագրեսիայի հետ մղմանը։

FM Mirzoyan talks with Karen Donfried, emphasizes adequate response of international community to Azerbaijan’s actions
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. On September 13, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan had a phone conversation with the U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Karen Donfried, ARMENPRESS was informed from MFA Armenia.
Ararat Mirzoyan presented to Karen Donfried the situation resulting from the aggression unleashed by the armed forces of Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia at midnight, September 13. Minister Mirzoyan stressed the urgency of a targeted and adequate response of the international community to the aggressive and provocative actions of Azerbaijan.
The Foreign Minister of Armenia emphasized that the Armenian side will make every effort to repel the Azerbaijani aggression.