Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով ժամը 01:50-ի դրությամբ իրավիճակը հարաբերական կայուն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից: «Պայմանավորված ՀՀ տարբեր հատվածներում ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ռազմական ակտիվ գործողություններով` տեղեկացնում ենք, որ ժամը 01:50-ի դրությամբ Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է»,-նշել են շտաբից: Շտաբից հանրապետության բնակչությանը կոչ են անում պահպանել հանգստություն և զգոնություն, հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը։
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:05-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի,Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառում է նաեւ ԱԹՍ-ներ: ՀՀ ՊՆ-ից ստացված վերջին տեղեկատվության համաձայն՝ ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի արդյունքում սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է։ ՀՀ զինված ուժերը համարժեք պատասխան են տալիս։

YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. As of 01:50, the situation along the Artsakh contact line is relatively stable, ARMENPRESS reports Artsakh Information Headquarters informs.
"Due to the aggressive military actions of the Azerbaijani side in different parts of Armenia, we inform you that as of 01:50 the situation along the contact line of Artsakh is relatively stable," the Headquarters noted, urging the population of the country to maintain calmness and vigilance, to follow only official information.
Starting 00:05, September 13, the Azerbaijani Armed Forces launched intense artillery and large caliber firearm shelling of Armenian positions in the direction of Goris, Sotk and Jermuk. The Azerbaijani forces are also using UAVs in the attack, the Armenian Ministry of Defense said.