Քննչական կոմիտեի նախագահն ընդունել է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում՝ պատերազմական գործողությունների տարբեր դրվագներով քննվող քրեական գործերի նախաքննության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Շուրջ 30 ծնողների մասնակցությամբ, ավելի քան երեք ժամ տևողությամբ, կայացած հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահը պատասխանել է ծնողների կողմից բարձրացված մի շարք հարցադրումների և պատրաստակամություն հայտնել, ըստ անհրաժեշտության, շարունակաբար կազմակերպել համանման հանդիպումներ՝ նախաքննական մարմնի կողմից իրականացվող համապատասխան աշխատանքների վերաբերյալ համակողմանի պարզաբանումներ տրամադրելու նկատառումներով:

Investigative Committee Chairman receives parents of servicemen fallen at 2020 Artsakh War
YEREVAN, SEPTEMBER 10, ARMENPRESS. Chairman of the Investigative Committee of Armenia Argishti Kyaramyan received a group of parents of servicemen who were killed during the 2020 Artsakh War, the Investigative Committee said.
Issues relating to the preliminary investigation process of a number of criminal cases relating to different episodes of war operations were discussed during the meeting.
During the meeting, which lasted more than three hours, the Investigative Committee Chairman answered to the questions of parents of killed soldiers and expressed readiness to regularly organize similar meetings to provide comprehensive clarifications about the respective activities carried out by investigative authorities.