Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առիթով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը կարևորում է երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցության զարգացումը՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները հուսալի հիմք են հայ-տաջիկական միջպետական կապերի հետագա ընդլայնման և խորացման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և բազում հաջողություններ, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

Armenian PM congratulates President of Tajikistan on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon on the occasion of Independence Day, the PM’s Office said.
Please accept my warm congratulations on the Independence Day of the Republic of Tajikistan.
Armenia attaches great importance to the development of mutually beneficial cooperation between the two countries, based on friendship, trust and mutual respect.
I am confident that the historically formed friendly relations between our peoples are a reliable basis for the further expansion and deepening of Armenian-Tajik interstate relations.
I wish Your Excellency good health and success, and peace and prosperity to the friendly people of Tajikistan."