Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առիթով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը կարևորում է երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցության զարգացումը՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները հուսալի հիմք են հայ-տաջիկական միջպետական կապերի հետագա ընդլայնման և խորացման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և բազում հաջողություններ, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание президенту Таджикистана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Таджикистан Эмомали Рахмону по случаю Дня независимости. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
“Ваше Превосходительство
Примите мои теплые поздравления по случаю Дня независимости Республики Таджикистан.
Армения придает важное значение развитию основанного на дружбе, доверии и взаимном уважении взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами.
Уверен, что исторически сложившиеся дружественные отношения между нашими народами являются надежной основой для дальнейшего расширения и углубления армяно-таджикских межгосударственных связей.
Желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Таджикистана - мира и благополучия”.