ՀՀ նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Ֆիլիպինների նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին սեպտեմբերի 2-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆիլիպինների Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Բայլենը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք բոլոր նախաձեռնություններում:
Դեսպան Իգոր Բայլենը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար, նշել, որ կներդնի առավելագույն ջանք երկկողմ օրակարգի հարստացման համար:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ երկու երկրների փոխգործակցությունն ընդլայնելու մեծ ներուժ է առկա և անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի խթանման, երկու երկրների ժողովուրդների ուղղակի շփումների ակտիվացման ուղղությամբ: Անդրադարձ է կատարվել նաև բարձր տեխնոլոգիաների, մշակույթի, զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցերին:

New Ambassador of Philippines presents credentials to President Khachaturyan
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. The new Ambassador of the Philippines to Armenia Igor Bailen (stationed in Moscow) presented his credential to President Vahagn Khachaturyan.
President Khachaturyan congratulated the ambassador on assuming office and wished productive work in all initiatives.
Ambassador Bailen thanked for the reception and said that he will put maximum efforts to enrich the bilateral agenda.
Both sides underscored that a big potential exists for enhancing partnership between the two countries and it is necessary to take steps to promote bilateral trade-economic ties and intensify direct contacts between the peoples of the two countries. Issues related to deepening cooperation in high technology, culture and tourism were also addressed, the presidency said.