Ստեփանակերտի շինություններից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով այս պահի դրությամբ տուժածներ չկան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտ քաղաքի Տիգրան Մեծ 20 հասցեում գտնվող թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում տեղի ունեցած հրդեհից այս պահի դրությամբ տուժածներ չկան: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հավելելով, որ պատահարից հետո անմիջապես դեպքի վայր է ժամանել Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Շտապ օգնության» ծառայությունը:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից էլ հայտնում են, որ օգոստոսի 25-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Տիգրան Մեծ 20 հասցեում հրդեհ է բռնկվել թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում, որի արդյունքում պայթել են բարձր ճնշմամբ տարրաներ:

В результате пожара, возникшего в одном из зданий Степанакерта, сведений о пострадавших на данный момент нет
На данный момент, сведений о пострадавших при пожаре в цехе кислородного оборудования в Степанакерте нет. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха, добавив, что сразу послепроисшествия на место прибыла дежурная группа Степанакертской станции скорой медицинской помощи.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщает, что 25 августа в Степанакерте в цехе кислородного оборудования, расположенного на улице Тиграна Меца, 20 возник пожар, в результате которого взорвались баллоны, находящиеся под высоким давлением.