Ստեփանակերտում հրդեհ է բռնկվել թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում. պայթել են բարձր ճնշմամբ տարաներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը մանրամասներ է ներկայացրել Ստեփանակերտի շինություններից մեկում տեղի ունեցած պայթյունի վերաբերյալ:
«Ստեփանակերտ քաղաքի Տիգրան Մեծ 20 հասցեում հրդեհ է բռնկվել թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում, որի արդյունքում պայթել են բարձր ճնշմամբ տարաներ։ Հրշեջ_փրկարարները իրականացրել են մասնակի մեկուսացում։ Հորդորում ենք խուճապի չմատնվել, դեպքի վայրում իրականցվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է հաղորդագրության մեջ։

STEPANAKERT, AUGUST 25, ARMENPRESS. The State Service of Emergency Situations of the Ministry of Interior of Artsakh released details from the explosion in a building in Stepanakert.
“A fire broke out in a oxygen equipment plant at 20 Tigran Mets Street of Stepanakert City, which resulted in high-pressure containers exploding. The fire is partially contained by firefighter-rescuers. Please do not panic, all necessary measures are being taken at the scene,” the State Service of Emergency Situations of Artsakh said in a statement.