ՀՀ վարչապետի խորհրդականն ու Ֆրանսիայի դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Անն Լույոյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև երկկողմ հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցերի:
Արտաշես Թումանյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության գործունեությունը տնտեսության ոլորտում և, մասնավորապես, ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը: Այս համատեքստում քննարկվել են հայ-ֆրանսիական համագործակցության հնարավորությունները տրանսպորտային ենթակառուցվածքների, ջրի ու ոռոգման համակարգերի կառուցման և մի շարք այլ բնագավառներում:

Советник премьер-министра Армении и посол Франции обсудили последние региональные развития
Советник премьер-министра Армении Арташес Туманян принял чрезвычайного и полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате премьер-министра, на встрече обсуждались последние региональные развития, а также ряд вопросов, касающихся двусторонних отношений.
Арташес Туманян представил послу деятельность правительства РА в сфере экономики и, в частности, программы, осуществляемые в направлении развития инфраструктур. В этом контексте были обсуждены возможности армяно-французского сотрудничества в транспортной инфраструктуре, строительстве систем водоснабжения и орошения и в ряде других сфер.