Արարատ Միրզոյանն ու Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցիչը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ում առողջապահական բարեփոխումների վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 3-ին ընդունել է ՀՀ-ում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) նորանշանակ ներկայացուցիչ Ջիհան Թավիլահին՝ հավատարմագրման նամակը հանձնելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԳՆ-ից, Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել ԱՀԿ ծավալած գործունեությունը Հայաստանում և երախտագիտություն հայտնել COVID-19-ի դեմ պայքարի շրջանակներում և համավարակի հետևանքները հաղթահարելու գործում կազմակերպության աջակցության համար։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում անցկացվող առողջապահական բարեփոխումների և ԱՀԿ հետ այդ հարցում համագործակցության վերաբերյալ: Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը հստակ քայլեր է ձեռնարկում Հայաստանի բնակչության կյանքի որակի շարունակական բարելավման, այդ թվում՝ առողջապահության որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Միրզոյանը զրուցակցի ուշադրությունն է հրավիրել նաև 44-օրյա պատերազմի հետևանքով առաջացած հումանիտար մարտահրավերներին, մասնավորապես` առողջապահական խնդիրների լուծման համատեքստում կարևորելով միջազգային մասնագիտացված կազմակերպությունների ներգրավվածությունը:

YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with the new World Health Organization (WHO) Representative to Armenia Jihane Tawilah on the occasion of the presentation of credentials.
FM Mirzoyan praised the WHO activities in Armenia and thanked for the organization’s support in the COVID-19 response and overcoming the consequences of the pandemic, the foreign ministry said in a press release.
Views were exchanged over the ongoing healthcare reforms in Armenia and cooperation with the WHO in this regard. FM Mirzoyan underscored that the Armenian Government is taking concrete steps in the direction of continuously improving the quality of life in Armenia, including in the direction of increasing the quality of healthcare.
During the meeting FM Mirzoyan also presented to Jihane Tawilah the humanitarian challenges caused by the 44-day war, namely attaching importance to the involvement of international specialized organizations in the context of solving healthcare issues.