Հայկական կողմն Ադրբեջանին է փոխանցել մոլորված ադրբեջանցի զինծառայողին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հուլիսի 23-ին՝ ժամը 13։30-ի սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի սահմանային գոտում հայ դիրքապահները հայտնաբերել են Հայաստան-Ադրբեջան սահմանը հատած՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայող, շարքային Կամիզ Մյուբարիզի Իբաևին։ Վերջինիս կողմից սահմանը հատելու պատճառների պարզաբանման արդյուքում պարզվել է, որ նա մոլորվել է։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, այսօր Իբաեւը Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված ՌԴ խաղապահ զորախմբի հրամանատարության միջոցով փոխանցվել է ադրբեջանական կողմին։

YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Armenian servicemembers patrolling the border zone in Gegharkunik Province found an Azerbaijani soldier who had crossed the Armenia-Azerbaijan border around 13:30, July 23.
The soldier was identified as Private Kamiz M. Ibayev, a serviceman of the Azeri armed forces, the Armenian Ministry of Defense said in a press release.
The Armenian military said that it clarified that the Azeri soldier got lost.
On August 3, the Armenian Defense Ministry said that Private Ibayev was handed over to the Azerbaijani side through the Russian peacekeeping contingent of Nagorno Karabakh.