Հայկական կողմն Ադրբեջանին է փոխանցել մոլորված ադրբեջանցի զինծառայողին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հուլիսի 23-ին՝ ժամը 13։30-ի սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի սահմանային գոտում հայ դիրքապահները հայտնաբերել են Հայաստան-Ադրբեջան սահմանը հատած՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայող, շարքային Կամիզ Մյուբարիզի Իբաևին։ Վերջինիս կողմից սահմանը հատելու պատճառների պարզաբանման արդյուքում պարզվել է, որ նա մոլորվել է։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, այսօր Իբաեւը Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված ՌԴ խաղապահ զորախմբի հրամանատարության միջոցով փոխանցվել է ադրբեջանական կողմին։

Армянская сторона передала Азербайджану заблудившегося азербайджанского военнослужащего
23 июля около 13:30 в приграничной зоне Гегаркуникской области армянские военнослужащие обнаружили военнослужащего ВС Азербайджана, рядового Камиза Мубариза Ибаева, пересекшего границу Армения-Азербайджан. В результате выяснения причин его пересечения границы, было установлено, что он заблудился.
Как сообщили «Арменпресс» в Министерстве обороны РА, сегодня Ибаев при посредничестве командования российской миротворческой группы, дислоцированной в Нагорном Карабахе, был передан азербайджанской стороне.