Արարատ Միրզոյանը կայցելի Լեհաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հուլիսի 19-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Լեհաստանում: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
Այցի շրջանակներում նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա Լեհաստանի ԱԳ նախարար Զբիգնև Ռաուի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Կքննարկվեն երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում հայ-֊լեհական հարաբերություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային կայունությանը վերաբերող հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը և Զբիգնև Ռաուն իրենց հանդիպման արդյունքներով հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով։

Armenian FM to visit Poland
YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. On July 19, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan will be in Poland on an official visit, MFA Spokesperson Vahan Hunanyan said on social media.
Within the framework of the visit, Foreign Minister Mirzoyan will have meetings with Foreign Minister of Poland Zbigniew Rau and other high-ranking officials.
Issues related to Armenian-Polish relations in bilateral and multilateral formats, as well as regional stability will be discussed.
Ararat Mirzoyan and Zbigniev Rau will deliver statements for the press with the results of their meeting.