Վարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Հայաստանի վարչապետը շնորհավորել է Թուրքիայի նախագահին Կուրբան Բայրամի առթիվ, իսկ Թուրքիայի նախագահը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետին գալիք Վարդավառի՝ Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնի առթիվ։
Ղեկավարներն ընդգծել են իրենց երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորման երկկողմ գործընթացի կարևորությունը, ինչը կնպաստի նաև տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը։
Այս համատեքստում նրանք ակնկալիք են հայտնել, որ հուլիսի 1-ին իրենց երկրների հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները շուտ կյանքի կկոչվեն:

YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Turkey Recep Tayyip Erdogan, the PM’s Office said.
The Prime Minister congratulated the President on Kurban Bayram, and the President congratulated the Prime Minister on the upcoming Vardavar-Feast of the Transfiguration of Jesus Christ.
The leaders emphasized the importance they attach to the bilateral normalization process between their respective countries which will also contribute to the strengthening of peace and stability in the region.
In this context they expressed their expectation for the early implementation of the agreements reached during the meeting between the Special Representatives of their countries on July 1.